Повернутися до звичайного режиму

Шевченківський тиждень

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належать імена геніального українського поета Тараса Шевченка та Лесі Українки.

03.03.2025 року в ліцеї розпочався Шевченківський тиждень, який проходить під гаслом «Зустріч великого Кобзаря та дочки Прометея». Метою проведення тижня є показ величі і неповторності творчої спадщини Тараса Шевченка та Лесі Українки, значення їх постатей для розвитку української літератури.

Вчителі української та зарубіжної літератури підготували учням інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко», «Незламна жінка», тематичні виховні години «Наш Шевченко», «Факти про українську мову», «Хто Вам сказав, що я слабка?», інтелектуальну гру «Шевченко питає», «Кращий знавець української мови».

Протягом тижня учні матимуть змогу зустрітися з письменником Ярославом Скиданом, спробувати свої творчі сили в конкурсі малюнків «Наша країна після перемоги», в конкурсі читців «А серце б’ється, ожива, як їх почує». Також пройде конкурс відеороликів з субтитрами мовою емоджі «Сучасне звучання вічних поезій».

/Files/images/24_25/stornki/0503шев.jpg


"А весна все одно настане…": онлайн-зустріч із поетом Ярославом Скиданом


6 березня в межах Шевченківського тижня пройшли такі заходи:

«Життя Лесі Українки», «Сучасне виконання пісень на слова Лесі Українки», «Скільки мов знав Тарас Шевченко», «Десять вражаючих факторів життя Лесі Українки», «Як Шевченкор став українським ідолом».

Роль Тараса Шевченка в історії українського народу неоціненна. Якби не було Шевченка, чи жили б ми сьогодні в незалежній державі? Якби не було Шевченка, якою б мовою ми б зараз розмовляли? Чи можна було б говорити про окрему українську націю? Його значення в житті українського народу значно більша!

Не поет-бо це ж до болю мало,

Не трибун-бо це лиш рупор мас,

І вже менш за все – «Кобзар Тарас»-

Він, ким зайнялось і запалало.

Євген Маланюк

/Files/images/24_25/rozvitok_movi/IMG_3426.jpeg


Конкурс малюнків "Україна після перемоги". Під час проведення тижня української мови та літератури був проведений конкурс малюнків серед учнів 5-7 класів. Діти у своїй уяві створили образ рідної України після перемоги. Україну, про яку вони мріють - вільну, співучу... Деякі учні проілюстрували рядки з поезії Т.Г. Шевченка та Л. Українки.

/Files/images/24_25/rozvitok_movi/0-02-05-9e0ea5939b57ceb359727efe9a169aa987fa00f9cfd1357d70e1bb5cd4f3e201_e765c290e1b030d9.jpg


Конкурс читців

6 березня у нашому ліцеї відбувся конкурс читців «А серце б’ється, оживе, як їх почує…». Учні продемонстрували майстерність художнього читання, передаючи глибину почуттів через поетичні рядки. Учасники вразили журі своїм артистизмом, емоційністю та вмінням доносити зміст творів до слухачів. Конкурс став справжнім святом слова, об’єднавши всіх шанувальників поезії.

Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам за натхнення та любов до літератури!

/Files/images/24_25/stornki/читці.jpg


Учні нашого ліцею долучилися до творчого конкурсу відеороликів із субтитрами "Сучасне звучання вічних поезій", у якому поєднали мистецтво слова з можливостями сучасних технологій.

Учасники обирали відомі поетичні твори та надавали їм нового звучання через відео, музику та субтитрування. Це дозволило не лише глибше осмислити класичну поезію, а й зробити її ближчою та доступнішою для сучасної аудиторії.

Конкурс став чудовою нагодою розкрити творчий потенціал учнів, продемонструвати їхню креативність і вміння працювати з мультимедійними технологіями. Дякуємо всім учасникам за натхнення, а організаторам — за можливість поєднати літературну спадщину з новітніми форматами подачі!


Печерська Марія 10 В

Чижикова Ганна 10 В

Коваль Дарина 11 В

Кiлькiсть переглядiв: 83