Матеріально-технічне забезпечення закладу Матеріально - технічна база, що забезпечує виконання вимог базового компонента загальної середньої освіти у комунальному закладі «Харківський ліцей № 78 Харківської міської ради»

ХЛ №78 розташована у типовій чотирьохповерховій споруді відповідно до проєкта ТП 2-С-02-7, яка побудована у 1969 році, проєктна потужність якої складає 1170 дітей. Територія закладу і розташовані на ній приміщення (приміщення закладу, господарчі приміщення) відповідають санітарним нормам, площа приміщень складає 5120,3 кв.м, загальна площа території закладу - 24367 кв.м.

У ХЛ функціонують: 39 кабінетів, кабінет директора, 2 кабінети заступників директора з навчально-виховної роботи, кабінет заступника директора з господарської роботи, кабінет практичного психолога, 2 спортивних зала, медичний кабінет, харчоблок, обідня зала, актова зала, майстерня.

Приміщення ХЛ №78 використовуються раціонально відповідно до прямого призначення, розподілені за своїми функціями: навчальні, медичні, адміністративно-господарські.

Утримання, облаштування приміщень та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання закладів повної загальної середньої освіти.

Заклад повної загальної середньої освіти має:

1. приміщення та ділянки навчально-виховного призначення:

- 2 спортивних стадіона;

- майданчики для гри у волейбол, баскетбол, настільний теніс, столи для армреслінгу;

- класні кабінети (площа кабінетів відповідає нормам розрахунку, наявні шкільні меблі відповідають віковим особливостям дітей);

- актова зала;

- кабінет психолога;

- майстерня;

- спортивні зали

2. інші приміщення:

- медичний кабінет;

- приміщення харчоблоку;

- приміщення їдальні;

Приміщення навчально-виховного призначення обладнані відповідно до нормативних вимог.

Кабінет практичного психолога укомплектовано необхідним наочно-дидактичним матеріалом для здійснення корекційно-відновлювальної роботи.

У 2017 році встановлено багатофункціональний міні-стадіон за кошти міського бюджету зі штучним покриттям, до комплектації якого входять волейбольний, баскетбольний та футбольний майданчики, бігова доріжка, спортивно-розвивальне обладнання.

На харчоблоці забезпечено безперебійну роботу систем енергопостачання, холодного та гарячого водопостачання, каналізації. Забезпечено належну роботу та функціонування технологічного та холодильного обладнання; проведено ревізію технологічного обладнання, складено реєстр наявного на харчоблоці обладнання, де вказані відомості про його кількість та стан, терміни проведених профілактичних та ремонтних робіт; проведено експертну оцінку ефективності роботи (у т.ч. додержання температурного режиму) жарочної та холодильної шаф; придбано кухонні меблі, кухонний посуд та інвентар; проведено капітальний ремонт приміщень харчоблоку, овочесховища.

ХЛ № 78 має 2 комп’ютерних кабінета, один з яких оновлений у 2020/2021 навчальному році 11 ноутбуками 2020 року випуску за кошти міського бюджету.

10 комп’ютерів та 11 ноутбуків у комп’ютерних класах підключено до мережі Інтернет. У адміністративній діяльності використовується 8 комп’ютерів, які мають вихід до мережі Інтернет, 6 компютерів використовуються в предметних кабінетах. У наявності інвентарна книга обліку комп’ютерної техніки, оргтехніки.

У 2020/2021 навчальному році у ХЛ № 78 відкрито та функціонують два предметних кабінета: біології та математики, які обладнані сучасним інтерактивним обладнанням та дидактичним матеріалом за кошти міського бюджету.

Заклад має особистий сайт, де висвітлюється основна інформація про заклад.

У своїй діяльності щодо забезпечення інформатизації освіти заклад освіти керується нормативно-правовими документами, які визначають національну політику щодо інформатизації, загальну політику щодо інформатизації освіти, нормативно-розпорядчими документами органів управління освітою. В закладі освіти систематизована нормативно- правова база щодо інформатизації освіти, наявні відповідні установчі документи.