День Української Державності.

День Української Державності було запроваджено майже рік тому, 24 серпня, під час святкування 30-ї річниці Незалежності України. Відповідний закон 31 травня 2022 року ухвалила Верховна рада. Це свято співпало з двома іншими — Днем хрещення Київської Русі-України та днем пам’яті святого князя Володимира Великого.
Свято молоде, натомість спрямоване вглиб віків — для того, аби утвердити спадкоємність понад тисячолітніх традицій українського державотворення. Міністерство культури та інформаційної політики 25 липня представило єдину візуальну символіку до Дня Державності України.
В основі концепції відзначення Дня Державності України покладена ідея утвердження зв’язку українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу. Ця айдентика має викликати відчуття єдності. Патерн створено завдяки поєднанню різних тризубів з чотирьох українських категорій і кольорових квадратів.
Розробники використали нейтральні кольори:
- тілесний
- малиновий (як на козацьких хорогвах)
- жовтий (як скотчу військових)
- синій з українського прапора.
Кожен з тризубів у патерні має своє значення. Вони є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності.
"Зараз у багатьох подвигах наших воїнів, у мудрості наших людей у боях, навіть просто в розмовах звичайних українців про те, що відбувається, ми можемо побачити приклади таких же характерів, як сотні років тому. Можемо побачити приклади такої ж хоробрості, такого ж ставлення до життя, і, найголовніше, – ставлення до України й до ворога".Також День Державності запроваджений зокрема для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.
З нагоди Дня Української Державності у закладі освіти для вихованців, буде проведено тематичний захід в онлайн-форматі спрямовані на донесення до широкого загалу інформації про багатовікову історію, важливі події та персоналії українського державотворення, державні символи України.
З інформацією про проведення заходу ви зможете ознайомитися на веб-сайті ХЛ№78 та сторінці Facebook