Наркоманія – це не проведення вільного часу в
товаристві друзів, а небезпечна хвороба.
І далеко не кожному вдається її перемогти.

В наші дні наркоманія – це надто поширена проблема, яка в будь-якому випадку призводить до трагічних наслідків. Про неї говорять у всьому світі, з нею пов’язують зростання злочинності і збільшення транспортних аварій та інших нещасних випадків. Це соціальна проблема, про яку наполегливо і тривожно повідомляють численні засоби масової інформації
Наркоманія в Україні, на думкку спеціалістів, давно набула вигляду епідемії. Досвід вживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. Початкове вживання наркотиків було пов’язане з релігійними та побутовими звичаями. Наркотики почали використовуватись служителями різних релігій для досягнення стану містичного екстазу при виконанні культових обрядів та ритуалів. Першою рослиною з психоактивними властивостями, про яку є згадка в історії, був мак. Ще п’ять тисяч років тому його використовували шумери, які жили на землях Нижньої Месопотамії (сучасний Ірак). На глиняних табличках, які були знайдені через століття в Ниппурі, залишились рекомендації приготування та вживання опіуму. Про гашиш, як ліки від кашлю та проносу, говориться у 2737 році до нашої ери в лікувальнику китайського імператора Шен-Нуна. У стародавньому Китаї гашиш використовувався як знеболювальний засіб при хірургічних операціях, і в Індії він також використовувався як ліки. В Старому світі, а саме в Індії, вживали галюциногенні гриби під час храмових свят.
Масове вживання наркотиків у Європі почалось у ХІХ столітті. Швейцарському хіміку Альберту Хофману вдалося синтезувати лізергінову кислоту (ЛСД-25), що стало початком розвитку масового вживання наркотиків у розмірах, котрі до цього не мали прецеденту в історії людства.
У ХХ столітті з розвитком технічного прогресу та початком лабораторного виробництва алкалоїдів опіуму і кокаїну наркоманія отримала нове вимірювання – масовість та епідемічне розповсюдження.
Наркоманія перестала бути проблемою однієї особистості, а стала соціальною проблемою. Вона присутня на всіх континентах і демонструє тенденцію непохитного зростання, а її шкідливі наслідки різноманітні як для наркоманів, так і для суспільства загалом.
Мало кому вiдомо, що 26 червня - Всесвiтнiй день боротьби проти залежностi вiд наркотикiв та протистояння їхньому незаконному обiговi. Насторожує фактор так званого помолодшання наркоманії, адже в полон наркотичного дурману втягуються підлітки у віці 13-14 років. Це явище стало справжньою загрозою для молоді.
Підлітки через наркотики втікають від гнітючої дійсності: жорстокості дорослих, байдужості, психічного і фізичного насилля, бідності, зневаги тощо. Фантастичний світ наркотичного сп'яніння на якусь мить відволікає їх від проблем, яких вони не можуть вирішити. Та перш ніж взятися за шприц, кожний повинен пам'ятати, що обираючи хвилинний «кайф», він свідомо обирає свій шлях до безодні.
Погодьтеся, вiд цих фактів стає моторошно. А ще жахливiшим є те, що кiлькiсть наркозалежних з кожним роком зростає, а їх вiк - зменшується. Наркоманiя молодшає i затягує у свої тенета все бiльше й бiльше людей вiком вiд 16 до 20 рокiв. У деяких сiм’ях iснують поколiння наркоманiв, де наркотики вживають i дорослi, i дiти.
Проблема наркоманiї - це глобальна проблема нашого суспiльства, проблема бiльше соцiально-економiчна, анiж медична. I боротися потрiбно не з наркоманами, а саме з наркоманiєю як з явищем

Інтернет-ресурси - на допомогу класному керівнику

• Про Національну координаційну раду боротьби з наркоманією при Кабінеті Міністрів України: Постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 1993 р. N 343
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=343-93-%EF. – Назва з екрана.

• Програма реалізації державної політики у сфері боротьби з наркоманією, незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки в Рівненській області
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.molody.ukrwest.net/regul/21102003p.php. – Назва з екрана.
Матеріал розміщений на сайті Рівненської обласної бібліотеки для юнацтва.

• Наркоманія: Вікіпедія
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8F. – Назва з екрана.
Матеріал з вільної енциклопедії «Вікіпедія»

• Нет наркотикам: Информационно-публицистический ресурс
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.narkotiki.ru/. – Назва з екрана.
Наркотики.ру - сайт про боротьбу з наркоманією, наркоторгівлею, лікування наркоманів. Призначений для батьків, вчителів, шкільних психологів. Автор, укладач і консультант рубрик кандидат психологічних наук Ірина Даніліна.

• Антинаркотичний інтернет-проект "Без наркотиків"!
[Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.nodrugs.ru/. – Назва з екрана.
Сайт містить такі розділи: Служба довіри, Наркологічні клініки, Анонімні наркомани, Рідним і близьким , Пам'ятка, Сім'я наркомана, Контролювати наркомана, Близькі наркоманів, Наркоманія як хвороба, Наркоманія - що це?, Причини виникнення, Методи лікування, Реабілітація, Діагностика, Наркотики: торгівля, ефекти , види. Спонсор проекту: Центр им. М. Гутерман.
• Боротьба з наркоманією – завдання для всього суспільства // Відділ зв'язків із громадськістю УМВС України в Луганській області
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/103778. – Назва з екрана.
Матеріал з офіційного веб-сайта МВС України.

• Профілактика наркоманії серед молоді
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://profilaktyka-narkom.narod.ru/nar_ua.html. – Назва з екрана.
Сайт містить розділи: Наркотикам "НІ", Лікування наркоманії, Наркоманія в Україні, Реабілітаційні центри.

• Всеукраїнська Асоціація Зменшення Шкоди серед СІН
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://uhra.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=13&;Itemid=80. – Назва з екрана.
Сторінка Всеукраїнської Асоціації зменшення шкоди серед споживачі ін’єкційних наркотиків. СІН – одна з основних верств населення, серед яких ВІЛ-інфекція та інші хвороби, які передаються парентеральним шляхом набули найширшого розповсюдження.

• Портал «Мама-Тато»
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.mama-tato.com.ua/article/a-271.html. – Назва з екрана.
Співробітники вебстудії Web-хата допомагають визначити батькам - вживає дитина наркотики чи ні.

• Асоціація захисту суспільства від наркоманії
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.stopdrug.org.ua/. – Назва з екрана.
В рамках становлення громадянського суспільства в Україні та, зокрема, з метою задоволення спільних інтересів своїх членів у сфері профілактики та боротьби з наркоманією за ініціативою ряду фахівців та громадських активістів у грудні 2001 року була створена Всеукраїнська громадська організація «Асоціація захисту суспільства від наркоманії», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції за №1725. Асоціація має осередки в більшості областей України.


• Шаповалов В. В., Халін М. М., Шаповалова В. О., Мінко О. І. Наркоманія: проблеми, особливості, попередження // Український вісник психоневрології. — 2002. — Т. 10, вип. 1. — С. 200–204
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.psychiatry.ua/articles/paper069.htm. – Назва з екрана.

• Наркоманія: новини ТСН
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://tsn.ua/tags/%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%8F. – Назва з екрана.
Новини України і світу по темі «Наркоманія»

• Раєцька Л. Тенденції поширення наркоманії в Україні// Боротьба з організованою злочинністю і корупцією (теорія і практика). - 2008. - № 18
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/bozk/18text/g18_08.htm. – Назва з екрана.
У статті Раєцької Людмили Василівни – кандидата юридичних наук, доцента кафедри кримінально-правових дисциплін Київського національного університету внутрішніх справ, проаналізовано наркоманію як соціальну трагедію, окреслено тенденції її поширення, запропоновано напрями боротьби з цією хворобою.

• Максимчук Л. Про СНІД та наркоманію// Освітній Навігатор
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://navigator.rv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=297&Itemid=29. – Назва з екрана.
Стаття методиста Обласної дитячої бібліотеки Максимчук Л. розміщена на сайті, що створений Рівненською державної обласною бібліотекою на допомогу педагогам, учням і батькам.

• Молодь за здоров’я
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.uacm.kharkov.ua/canada/index.html. – Назва з екрана.
Українсько-канадський проект, що сприяє розробці стабільної національної політики здоров'я в Україні через допомогу в розробці та впровадженні стратегії пропаганди здорового способу життя серед молоді.
• Шарков О. Це страшне явище – наркоманія
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://kpi.ua/use-nark. – Назва з екрана.
Стаття Президента Асоціації захисту суспільства від наркоманії, Члена Національної координаційної ради боротьби з наркоманією при КМ України генерал-майор О.К.Шарков: історія наркотиків, оцінки фахівців міжнародного співробітництва в області боротьби з наркоманією, психотропні наркотики.• Філоненко Л. Витоки поширення наркоманії та алкоголізму // Психологічна Газета
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.glavnyk.com.ua/PG_UKR_06_02_2004.htm. – Назва з екрана.
В статті описується складна соціально-економічна ситуація, що спостерігається в Україні; зростання зловживання наркотичних речовин та алкоголя; проблема поширення серед дітей, підлітків та молоді; пропонуються варіанти проведення заходів, спрямованих на запобігання подальшому зростанню наркоманії та алкоголізм.

• Український медичний сайт Наркоманія у суспільстві
[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://narko.in.ua/narkomaniya-u-suspilsitvi. – Назва з екрана.
Поширення наркотиків. Принципові питання проведення антинаркотичної профілактики серед дітей.


Кiлькiсть переглядiв: 149